Interiér bytu

Diplomová práce

Vedoucí DP: Ing. arch. Zdeněk Trefil

Oponent DP: Blanka Oplatek dipl. Architekt ETH/SIA

Místo: Malacky, Slovensko

Typ: Interiérová studie

Rok: 2020

  •   POPIS
  •   VIZUALIZACE
  •   VÝKRESY
  POPIS

Součástí diplomové práce návrhu Městského domu je interiérová studie dvoupokojového bytu. Byt se skládá ze zádveří navazujícího na pavlač, chodby, koupelny, ložnice a obývacího pokoje s kuchyňským koutem.

Návrh interiéru kombinuje bílou výmalbu, betonovou podlahu a dubový nábytek. Tyto základní materiály jsou doplněny o antracitové doplňky – kliky, nohy jídelního stolu, rámy svítidel, baterie, rámy oken…

Vstupní zádveří je vybaveno vestavnou skříní se sedací částí. Zádveří navazuje přes prosklené dveře na chodbu, jež je hlavním uzlem bytu. Z chodby jsou přístupny všechny místnosti bytu.

Při vstupu po levé straně je umístěn koupelna. Koupelna je odvětrána oknem směrem na pavlač. V této místnosti bílou výmalbu nahrazuje hexagonová bílá mozaika, která pokrývá všechny stěny koupelny po celé výšce.

Čelně z chodby je přístupná ložnice vybavená vestavnou stěnou, jejíž součástí je pracovní kout. V ložnici je umístěna masivní dubová dvojpostel se skrytými nohami – vyvolává tak dojem levitace.

Po pravé straně z chodby se vstupuje přes skleněné posouvací dveře do obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Pokoj je prosvětlen jak z uliční fasády, tak i z pavlače podlouhlým oknem navazujícím na kuchyňkou pracovní desku. Okno na pavlač je možné elektrickým proudem okamžitě změnit z čirého na matné a zajisti tak z pavlače soukromí. Naproti okna z uliční fasády jsou možné zakrýt fasádními panely z perforovaného Cor-Tenu. Takto je možné docílit světelného i intimní filtr u bytových prostor.

Zařízení obývacího pokoje kombinuje zakázkové prvky závěsné dubové obývací stěny, kuchyňské linky a pultu se značkovým nábytkem Muuto a židlemi Vitra.

  VIZUALIZACE

Obývací pokoj s kuchyňským koutem

Ložnice

Koupelna

  VÝKRESY

Studie

Půdorys

Světla

Pohled východní

Pohled západní

Pohled severní